Rada Osiedla Warszewo podjęła uchwałę wzywającą Radę Miasta Szczecin do wprowadzenia „Klimatycznego Stanu Wyjątkowego”, zaś Prezydenta Szczecina do ograniczenia emisji CO2.
Pod koniec 2018 roku naukowcy ogłosili, że ludzkości pozostało 12 lat na zatrzymanie wzrostu temperatury na Ziemi.
W interesie mieszkanek i mieszkańców Szczecina jest natychmiastowe podjęcie przez władze samorządowe i centralne najdalej idących działań, które zmniejszą, a docelowo – wyeliminują lub skutecznie skompensują emisje gazów cieplarnianych.
Miasta są lokalnymi centrami życia gospodarczego, kulturowego i politycznego. 70% miast już teraz odczuwa skutki kryzysu klimatycznego. Miasta zużywają dwie trzecie energii elektrycznej i są odpowiedzialne za największe emisje CO2. Działania podejmowane przez miasta będą miały największy wpływ na redukcję emisji gazów cieplarnianych i to miasta mogą działać szybciej i sprawniej niż rządy krajowe.
Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie XXI w. Ogłoszenie klimatycznego stanu wyjątkowego uświadomi szczeciniankom i szczecinianom skalę zagrożenia, jakim jest globalna destabilizacja klimatu.
Kryzys umysłowy, a nie klimatyczny. Kasa kasa kasa