spacer

Park Warszewo-Podbórz wygrywa głosowanie w SBO 2016

Projekt parku Warszewo-Podbórz zdobył 2420 głosów i tym samym wygrał w głosowaniu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Oznacza to, że w przyszłorocznym budżecie zostaną zagospodarowanie środki na realizację tej inwestycji i nowy park prawdopodobnie powstanie w ciągu najbliższych 2 lat.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim mieszkańcom Warszewa, którzy byli zaangażowani w promocję projektu Park Warszewo-Podbórz. Szczególne zasługi wnieśli:  p. Krzysztof, który zgłosił projekt do Budżetu, p. Joanna, p. Justyna i p. Krystian. Dziękujemy!

Projekt był szeroko promowany, również w przestrzeni wirtualnej:

Strona WWW projektu Parku

Fan-page na facebooku

Głosowanie

Projekt Parku na Warszewie zdeklasował wszystkich rywali w głosowaniu na projekty zgłoszone przez mieszkańców. Zdobył największą liczbę głosów nie tylko w dzielnicy Północ ale i w całym Szczecinie! W ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego projekt ten również startował w plebiscycie mieszkańców zdobywając 1874 głosy i ustępując jedynie projektowi utwardzenia ulicy Głębokiej który zdobył 2059 głosów.

Wyniki głosowania w dzielnicy Północ

2. miejsce zdobył projekt rozbudowy infrastruktury Szczecińskiego Roweru Miejskiego na terenie całej dzielnicy Północ – 1777 głosów

3. miejsce zdobył projekt parku wokół zbiornika wodnego znajdującego się pomiędzy ulicami: Królewskiego i Andromedy – również na terenie osiedla Warszewo. Być może za rok przy okazji kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego projekt ten będzie miał szansę na wygraną. W tegorocznym głosowaniu zdobył 843 głosy.

Park Warszewo-Podbórz

Nowy park powstanie w dynamicznie zabudowywanej części Warszewa o historycznej nazwie Podbórz pomiędzy ulicami Kalinową i Królowej śniegu. W ramach inwestycji Park Warszewo-Podbórz oprócz nasadzeń nowych drzew i krzewów powstaną:

  • boisko wielofunkcyjne
  • dwa place zabaw dla różnych grup wiekowych
  • stoły do tenisa stołowego
  • miejsce na grilla
  • ścieżki i alejki, ławki i inne elementy małej architektury

Realizacja parku oznacza również rewitalizację zbiornika wodnego oraz cieku Warszowiec, który przepływa przez teren parku.

Poniżej zamieszczamy projekt koncepcyjny parku, który będzie realizowany. Projekt wykonała pracownia architektoniczna Kod-a ze Szczecina.

park warszewo-podbórz
kliknij, aby powiększyć w nowym oknie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *