debata

Na skrzyżowaniu Duńskiej i Złotowskiej powstanie rondo

Na kolegium prezydenckim zapadła decyzja o jak najszybszej zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Duńskiej, Złotowskiej, Włoskiej w związku z dramatycznymi wydarzeniami ostatnich tygodni. Przypomnijmy, że projekt przebudowy skrzyżowania był dwukrotnie zgłaszany do Budżetu Obywatelskiego przez przedstawicieli Rady Osiedla Warszewo.

Nowe rondo i zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu wprowadzone zostaną na przełomie marca i kwietnia b.r.

W pierwszym etapie nastąpi zmiana organizacji ruchu za pomocą oznakowania poziomego i pionowego. Ruch okrężny zostanie wprowadzony na zasadzie mini-ronda o promieniu 8 m – podobnie jak w na skrzyżowaniu ulic Rayskiego/Mazurska oraz na skrzyżowaniu Zawadzkiego/Klonowica. Wszystkie wloty na skrzyżowanie projektuje się jako podporządkowane, oznaczone znakami A-7 ustąp pierwszeństwa z C-12 ruch okrężny.

W drugim etapie po uznaniu, że nowa organizacja ruchu poprawiła bezpieczeństwo ruchu pieszego, nie pogarszając płynności ruchu kołowego na pozostałych wlotach, wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu wprowadzająca wyniesienie centralnej wysepki najazdowej w formie zabruku.

rondo duńska złotowska

Zmiana organizacji ruchu spowoduje aż dwukrotne odgięcie toru jazdy pojazdu (na kierunku od Warszewa do Centrum) wpływając tym samym na zmniejszenie prędkości dojazdowej zarówno do przejścia dla pieszych jak i skrzyżowania o ruchu okrężnym.

Zadaniem zmiany organizacji ruchu będzie zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, zmniejszenie prędkości dojazdowej do skrzyżowania oraz poprawę płynności włączenia się pojazdów z dróg podporządkowanych w ciąg ul. Duńskiej.

Link do ogłoszenia o zmianach na oficjalnej stronie UM Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *