debata

Zamknięcie drogi na osiedlu Podbórz

W związku z rozpoczęciem prac budowlanych kolejnego etapu zespołu mieszkaniowego firmy Noraco na początku sierpnia zamknięto tymczasową drogę łączącą ul. Podbórzańską z ul. Limby na wysokości ul. Jaworzynki.

fot. Tomasz Laskowski

Zamknięcie drogi

Droga zbudowana z płyt betonowych pełniła funkcję dojazdową na plac budowy. Była też wykorzystywana przez nowych mieszkańców osiedla Podbórz jako alternatywa dla wjazdu ulicą Maciejkową. Co ważne – była też skrótem dla mieszkańców korzystających z komunikacji publicznej – jako połączenie z przystankiem autobusowym Podbórzańska-Ogrody.

Skutkiem zamknięcia tymczasowej drogi, osiedle jest połączone z ulicą Podbórzańskiej jedynie poprzez ulicę Maciejkową. Rano i po południu tworzą się zatory komunikacyjne. Również mieszkańcy korzystający dotąd z przystanku Podbórzańska-Ogrody są zmuszeni nadkładać drogi do przystanku Morenowa.

zamknięcie drogi
Skutki zamknięcia tymczasowej drogi

Plany zagospodarowania

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla tego rejonu miasta Osów-Podbórzańska 1 nie przewiduje realizacji drogi ani ciągu pieszego w miejscu tymczasowej drogi.

Rysunek MPZP Osów-Podbórzańska 
Tekst MPZP Osów-Podbórzańska

W planie zagospodarowania alternatywnym wjazdem na osiedle ma być nowa droga łącząca ul. Andersena z ul. Podbórzańską, biegnąca dalej na wschód w kierunku Trasy Północnej. Planowana droga ma łączyć się z ul. Maciejkową, umożliwiając skomunikowanie osiedla od strony południowej.
Niestety nowa droga nie jest ujęta w planach budżetowych miasta na najbliższe lata.

zamknięcie drogi
Planowana droga łącząca ul. Andersena z ul. Podbórzańską

Inicjatywa mieszkańców

Do 10. września trwa akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o wpisanie do budżetu miasta na rok 2018 budowy drogi łączącej ul. Andersena z ul. Podbórzańską. Do akcji włączyli się również członkowie Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i Gospodarki Komunalnej przy Radzie Osiedla Warszewo.
Jeśli chcesz pomóc w zbieraniu podpisów albo wyrazić swoje poparcie, pisz w prywatnej wiadomości na Facebooku albo na adres komisja[małpka]warszewo.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *