inwestycje dzielnicy

Propozycje do budżetu miasta na rok 2018

W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już na posiedzeniu Rady Osiedla w dn. 6 kwietnia osiedlowcy zdecydowali o zgłoszeniu do przyszłorocznego Budżetu Szczecina następujących inwestycji:

 1. Budowa parku na terenie między ulicami Kresową i Kasjopei (osiedle Odolany)
 2. II etap budowy parku Warszewo-Podbórz przy ul. Kalinowej (osiedle Podbórz)
 3. Budowa infrastruktury podziemnej w obszarze Warszewo I – kontynuacja (osiedle Odolany)
 4. Remont ul. Perlistej (okolice pętli autobusu 57)
 5. Budowa oświetlenia oraz chodników wzdłuż ul. Rostockiej

W tym roku radni osiedlowi ograniczyli się do 5 ich zdaniem najpilniejszych inwestycji mających istotny wpływ na polepszenie jakości życia na Warszewie.

Uwaga: zgłoszenie inwestycji do Budżetu Miasta nie jest równoznaczne z ich realizacją w najbliższym czasie. Jest to jedynie narzędzie służące zbieraniu najpilniejszych potrzeb wśród przedstawicieli społeczności osiedlowych. To czy propozycje zostaną wpisane do Budżetu Szczecina zależy przede wszystkim od możliwości finansowych miasta.

Więcej informacji o budżecie Szczecina w specjalnym serwisie Urzędu Miasta – budzet.szczecin.pl

6 komentarzy do “Propozycje do budżetu miasta na rok 2018”

 1. Którego dokładnie obszaru dotyczy poniższy punkt :

  „Budowa infrastruktury podziemnej w obszarze Warszewo I – kontynuacja (osiedle Odolany)”

  1. Dzień dobry, na razie wiemy, że miasto wstrzymało środki na realizację tej inwestycji. Będziemy Państwa powiadamiać w momencie pojawienia się nowych informacji w tym temacie.

 2. Z tym parkiem na Kresowej to ładnie popłynęli. Czyżby mieszkał tam ktoś z rady osiedla? To już lepiej boisko do koszykówki dla dzieciaków przy Lecrerc’u zrobić, albo jakiś bezpośredni autobus z Rostockiej do pl. Kościuszki albo do pl. Szarych szeregów.

  1. Panie Tomaszu, dziękujemy za komentarz.
   1. Powstanie parku nie wyklucza powstania infrastruktury sportowej, plan zagospdarowania przestrzennego dla tego miejsca dopuszcza taką możliwość.
   2. Proponowana przez Pana nowa linia/trasa autobusowa nie jest zadaniem inwestycyjnym, a tylko takie zadania mogliśmy zgłosić do przyszłorocznego budżetu.
   (M.Szneider)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *